Örnek Resim reklam

AB Destekli istatistiki verilerle ilgili projelerin tanıtımı yapıldı

Kıbrıs Türk toplumuna yönelik AB Yardım program kapsamında istatistiki verlerin toplanmasını ve analizini iyileştirmeye yönelik yürütülen proje ve çalışmaların tanıtımı amacı ile Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nda Avrupa Komisyonunun desteği ile..

AB Destekli istatistiki verilerle ilgili projelerin tanıtımı  yapıldı
Son Güncelleme: Whatsapp

Kıbrıs Türk toplumuna yönelik AB Yardım program kapsamında istatistiki verlerin toplanmasını ve analizini iyileştirmeye yönelik yürütülen proje ve çalışmaların tanıtımı amacı ile Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nda Avrupa Komisyonunun desteği ile ‘Daha İyi Veri,Daha İyi Yaşam’ etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinliğin açılışında konuşan Avrupa Komisyonu Reform Genel Müdürlüğü Müdür Yardımcısı ve Kıbrıs Çözüm Destek Birimi Başkanı Kjartan Björnsson, faaliyetleri hakkında bilgiler vererek, bu noktada Kıbrıs Türk toplumuna istatistk veriler paylaşıp destek olmayı amaçladıkalrını ifade etti.

Björnsson konuşmasında güvenli ve kaliteli istatistik verilerin toplum için öneminden bahsetti.
Kıbrıs Türk İstatistik Kurumu Başkanı Hüseyin Cahitoğlu da 2019 yılında kurulan kurumun çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.
AB tarafından finanse edilen projeleri yürütmekte olduklarını anlatan Cahitoğlu, verinin öneminin bilincinde olduklarını ve uluslararası kuruluşlarla çok yönlü işbirliği yürüttüklerini söyledi.

Cahitoğlu, verilerin iyileştirilmesi ve çeşitlendirilmesi noktasında yapılan çalışmaları da aktardı.
Kıbrıs Türk İstatistik Kurumu’nun bilgi ve teknoloji altyapılarının yenilendiğine de değinen Cahitoğlu, kurumu daha da güçlendirmek için çalışmalara devam edeceklerini kaydetti.

Açılış konuşmalarının ardından panele geçildi.

Panalistler, AB İstatistik projesi Lideri Nina Von Lachman Steensen, AB TAIEX Uzmanı Leena Storgards ve Dünya Bankası Ekonomisti Metin Nebiler; Avrupa veri stratejisi,veri yasası ve yürütülen projeler hakkında sunum yaptı.BRT

Örnek Resim

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.