istanbul manzara

“Adaları silahlandırmaya kalkarsanız biz eli kolu bağlı mı duracağız? ”
106 okunma

“Adaları silahlandırmaya kalkarsanız biz eli kolu bağlı mı duracağız? ”

ABONE OL
20 Ocak 2023 20:50
“Adaları silahlandırmaya kalkarsanız biz eli kolu bağlı mı duracağız? ”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in Dünya Ekonomi Forumu kapsamında Davos’taki söylemlerine ilişkin açıklama yaptıç

Erdoğan , “Miçotakis’in bu söylemleri, özellikle bölgenin kaderini belirlemeye yeterli değildir. Her şeyden önce gerek Lozan’ın gerek adalarla ilgili yaklaşım tarzının şu anda Yunan yetkililer tarafından uygulanmadığını görüyoruz” dedi.
Miçotakis’in Yunanistan’la Türkiye arasındaki anlaşmazlıklar için kendisiyle konuşup çözemeyeceği bir problem olmayacağını ifade etmesini değerlendiren Erdoğan, ‘Yunanistan’a adalar konusunda uyarıda bulundu.
‘Bizim Atina’yı vurmak gibi bir derdimiz yok. Adaları silahlandırmaya kalkarsanız biz eli kolu bağlı mı duracağız?ifadelerini kullanan Erdoğan, “Miçotakis bu tür şeyleri söyleyebilir. Ama Miçotakis’in bu söylemleri özellikle bölgenin kaderini belirlemeye yeterli değildir. Her şeyden önce gerek Lozan’ın gerek adalarla ilgili yaklaşım tarzının şu anda Yunan yetkililer tarafından uygulanmadığını görüyoruz. Bu adaların silahlandırılması diye bir şey yoktur. Ama bunlar ne yapıyor şu anda, bu adaları silahlandırıyor. Bu adaları silahlandırmak suretiyle gerek Lozan gerek diğer anlaşmalarla ilgili olarak bunlara ters adımlar atmaktadırlar. Bunlarla ilgili de gereken adımları biz vakti saati geldiğinde, uluslararası toplantılarda, gerekli olan yerlerde, gerekli olanı söylüyoruz. Bunlar da artık başlarının çaresine bakacaklar.”dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0