Akar: Mesele artık KKTC’nin tanınması, bu yöndeki çalışmalarımız sürüyor

Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar AK Parti’nin “2023’e Doğru Şehir Buluşmaları” etkinliği kapsamında düzenlediği basın toplantısında, Yunanistan’ı uzlaşmaz ve kışkırtıcı tavırlarından vazgeçmeye davet ederek, “Bununla bir yere varamazsınız.” uyarısında..

Akar: Mesele artık KKTC’nin tanınması, bu yöndeki çalışmalarımız sürüyor
Son Güncelleme: Whatsapp

Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar AK Parti’nin “2023’e Doğru Şehir Buluşmaları” etkinliği kapsamında düzenlediği basın toplantısında, Yunanistan’ı uzlaşmaz ve kışkırtıcı tavırlarından vazgeçmeye davet ederek, “Bununla bir yere varamazsınız.” uyarısında bulundu.

Problemlerin diyalogla, barışçıl yol ve yöntemlerle çözülmesinin önemine işaret eden Akar, Türkiye’nin hiçbir şekilde kimseye tehdit olmadığını belirtti ve “Türkiye güçlü, güvenilir, etkin bir müttefik” dedi.

Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin garanti ve ittifak anlaşmaları çerçevesinde Kıbrıs’taki varlığının devam ettiğine de işaret etti.

Akar “Orada bulunmaya devam edeceğiz. Kıbrıslı kardeşlerimizin hakkını, hukukunu bugüne kadar çiğnetmedik, bundan sonra da çiğnetmeyiz. Orada KKTC kuruldu, mesele artık onun tanınması. Bu yöndeki çalışmalarımız sürüyor.” Diye konuştu…

Örnek Resim

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.