Akar’dan İsveç’e terör tepkisi

Türkiye  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar  Almanya’daki Ramstein Hava Üssü’nde gerçekleştirilen “Ukrayna Savunma Temas Grup Toplantısı”nda İsveç’e terör tepkisi gösterdi. İsveç’te terör örgütü PKK/YPG yandaşlarının Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan..

Akar’dan İsveç’e terör tepkisi
Son Güncelleme: Whatsapp

Türkiye  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar  Almanya’daki Ramstein Hava Üssü’nde gerçekleştirilen “Ukrayna Savunma Temas Grup Toplantısı”nda İsveç’e terör tepkisi gösterdi.

İsveç’te terör örgütü PKK/YPG yandaşlarının Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye aleyhine provokasyonlarını ve İsveç polisinin Türk Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakılacağı ifade edilen gösteriye izin verdiği yönündeki haberleri anımsatan Akar, “Bunlara karşı hareketsiz kalmak, tepki göstermemek kabul edilemez. Bunların mutlaka gereğinin yapılması tedbir alınması gerekirdi.” diye konuştu.

Bu konudaki tepkilerini “Ukrayna Savunma Temas Grup Toplantısı” kapsamında bir araya geldiği İsveç Savunma Bakanı Jonson’a ilettiğine dikkati çeken Akar, “Sayın Cumhurbaşkanı’mıza ve Türkiye’ye yönelik bu alçak, iğrenç eylemler sonunda hiçbir tedbir alınmadığını üzülerek müşahede ettik. Dolayısıyla geldiğimiz bu noktada İsveç Savunma Bakanı Jonson’un Türkiye’ye 27 Ocak’ta yapacağı ziyaretin önemi de anlamı da kalmadı. Bu nedenle ziyareti iptal ettik.” dedi.

Türkiye, İsveç ve Finlandiya arasında haziran ayında Madrid’de imzalanan üçlü memorandumu hatırlatan Akar, “Bizim tek isteğimiz bu muhtıradaki taahhütlerin yerine getirilmesi. İsveç ve Finlandiya’nın kendine düşen görevleri, ev ödevlerini yapmalarını bekliyoruz.” açıklamasında bulundu.

 

Örnek Resim

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.