Altuğra Kıbrıs Türkü’nün özgürlük ve varoluş mücadelesi lideri Dr. Fazıl Küçük’ün 39’uncu ölüm yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, ıbrıs Türkü’nün özgürlük ve varoluş mücadelesi lideri Dr.Fazıl Küçük’ün 39’uncu ölüm yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Altuğra mesajında şu ifadelere yer verdi; “ Kıbrıs Türk..

Altuğra Kıbrıs Türkü’nün özgürlük ve varoluş mücadelesi lideri Dr. Fazıl Küçük’ün 39’uncu ölüm yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı
Son Güncelleme: Whatsapp

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, ıbrıs Türkü’nün özgürlük ve varoluş mücadelesi lideri Dr.Fazıl Küçük’ün 39’uncu ölüm yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Altuğra mesajında şu ifadelere yer verdi;

“ Kıbrıs Türk Halkının Varoluş ve Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük, milli mücadele yıllarında topluma öncülük etmiş, ömrünü Kıbrıs Türk halkının varlığını, kimliğini korumaya adamış büyük bir devlet adamıdır.

Kıbrıs Türk Halkının en sıkıntılı günlerinde çok büyük bir özveriyle çalışarak halkçılığı, cesareti, kararlılığı ve inancıyla halka büyük bir önder ve moral kaynağı olan Dr. Fazıl Küçük, yürüttüğü mücadele ile halkın bağımsızlığının, özgürlüğünün ve devletleşmenin yolunu açmıştır.

Kıbrıs Türkü’nün yolunu aydınlatan Dr. Küçük’ü aramızdan ayrılışının 39. yıl dönümünde saygı, rahmet ve özlemle anıyor, aziz hatırası önünde şükranla eğiliyorum. “

Örnek Resim

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.