istanbul manzara

Amcaoğlu :Akaryakıt zammı yapmamak için bütün enstrümanları kullanıyoruz
177 okunma

Amcaoğlu :Akaryakıt zammı yapmamak için bütün enstrümanları kullanıyoruz

ABONE OL
2 Ekim 2023 16:40
Amcaoğlu :Akaryakıt zammı yapmamak için bütün enstrümanları kullanıyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu, BRT’nin Meclis Yayını 50+1’de Levent Kutay’ın sorularını yanıtladı…

Global ekonomik krizin sonuçlarının KKTC’ye de yansıdığına işaret eden Amcaoğlu, Global fiyatların bilinmesine rağmen, akaryakıt üzerinden siyaset yapılmaya çalışıldığını ifade etti.

Amcaoğlu, “ Akaryakıt zammı yapmamak için elimizdeki bütün enstrümanları kullanmaktayız” dedi.

Güney Kıbrıs’ta 95 Oktan Benzinin 44 TL, Türkiye’de 37 TL, KKTC’de ise 32 TL olduğuna işaret eden Amcaoğlu, “ Daha ucuz akaryakıt, daha çok üretim için uğraşıyoruz. Güney Kıbrıs’tan yüzde 57 daha ucuz bir fiyat ortada” diye konuştu.

Amcaoğlu, “ Petrol ülkeleri, Brent Petrol’da varil başına 100 Dolar fiyat hedefi koydu. Sanki ülkede petrol kuyusu var da biz çıkarıp vermiyoruz. Ülkede her şey bitti, her şey çok kötü diye siyaset olmaz. Ülkede sadece negatif bir hava yaratmak kimseye fayda sağlamaz. Pozitif anlamda, olabilecekleri de oryaya koymak gerekir” şeklinde konuştu.

Enerji Dairesi’nin kurulması için meclis komitesinde çalışmaları sürdürdüklerini belirten Amcaoğlu, “ Sadece şikayeti, bırakalım. Hep birlikte, dünya gerçeklerine uygun işler yapalım.” dedi.

2024 Yılı’nın global kriz nedeniyle zor geçmesinin beklendiğini ifade eden Amcaoğlu, Covid süreci kadar kötü bir dönem beklemediğini ifade etti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0