Amcaoğlu: Kıbrıs Türk Petrolleri’ne ait istasyonlarda 95 oktan benzin sıkıntısı yok

Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu BRT’de ‘17. Saat’ programına katılarak Kıbrıs Türk Petrolleri’ne ait istasyonlarda 95 oktan benzin sıkıntısının olup olmadığına ilişkin açıklamada bulundu. Birilerinin özellikle her hafta bu..

Amcaoğlu: Kıbrıs Türk Petrolleri’ne ait istasyonlarda 95 oktan benzin sıkıntısı yok
Son Güncelleme: Whatsapp

Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu BRT’de ‘17. Saat’ programına katılarak Kıbrıs Türk Petrolleri’ne ait istasyonlarda 95 oktan benzin sıkıntısının olup olmadığına ilişkin açıklamada bulundu.

Birilerinin özellikle her hafta bu akaryakıt, tüp gaz konuları üzerinden spekülatif haberler üreterek, toplumda infial yaratmaya çalıştığını söyleyen Bakan Amcaoğlu, “KT Petrolleri’nin tedarik zincirindeki o tedariği sağlayacak olan yaklaşık 4 bin tonluk gemi 19 Ocak Perşembe günü Ada’ya gelecek. Bir ikincisi de hemen ardından gelecek. Perşembe gününe kadar Kıbrıs Türk Petrollerinin yaklaşık 142 istasyonun sıkıntı yaşamaması için Altınbaş Petrol yetkilileri devreye girdi ve eksilebilmesi muhtemel olan istasyonlara 95 oktan tedarik arzı güvenli bir noktaya getirildi” dedi.

“Önemli olan istasyonlara akaryakıtın sağlanması bahane üretmemektir.Bizler de en üst seviyede konuyla ilgili muhataplarımızla çalışmalarımızı yapıp, bu konunun çözümlenmesini sağladık. Kıbrıs Türk Petrolleri’ne ait istasyonlarda bir sıkıntı durumu ortaya çıkacaksa anında Altınbaş Petrol yetkilileri devreye girip, bu eksilmesi muhtemel akaryakıtla ilgili desteği veriyor. Öyle bir sıkıntı yok. Tedarikte bundan sonra yaşanması muhtemel sıkıntıların en aza indirilmesi ile ilgili çalışmalarımızı iki ithalatçı firma ile uluslararası muhataplarımıza da ulaşarak yapmaya devam ediyoruz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Örnek Resim

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.