Asiltürk Disiplin Kuruluna Verildi

Bugün bir gazete ve bazı internet sitelerinde Milletvekilimiz Sn. Bertan Zaroğlu ile ilgili yer alan asılsız haber üzerine Parti Genel Başkanımız Sn. Erhan Arıklı aşağıdaki açıklamayı yapmıştır. “Bugün bir gazete..

Asiltürk Disiplin Kuruluna Verildi
Son Güncelleme: Whatsapp

Bugün bir gazete ve bazı internet sitelerinde Milletvekilimiz Sn. Bertan Zaroğlu ile ilgili yer alan asılsız haber üzerine Parti Genel Başkanımız Sn. Erhan Arıklı aşağıdaki açıklamayı yapmıştır.
“Bugün bir gazete ve bazı internet sitelerinde yer alan bir haber üzerine, tarafımızdan gerekli araştırmalar yapılmış ve Parti MYK üyemiz Suphi Asiltürk Yüksek Disiplin Kuruluna verilmiştir.
Yapılan ilk araştırmada, ikili arasında yaşanan konuşmalarda, söz konusu gazete ve internet sitelerinde yazıldığı gibi Parti Genel Sekreterimizin MYK üyemize İlçe Başkanlığı ile ilgili herhangi bir ifade kullanmadığı ölümle tehdit etmediği orada bulunan bir şahit tarafından da teyit edilmiştir.
Sıradan ve kişisel bir tartışmanın Parti adı da kullanılarak gerçek dışı ifadelerle basına ve polise intikal ettirilmesi Parti disiplinine aykırıdır. Tarafımdan Sayın Suphi Asiltürk’ün konu ile ilgili tekzip yayınlaması konusunda uyarılmasına rağmen gereğinin yapılmaması hepimizi çok üzmüştür.
Bu istenmeyen gelişmeler dolayısı ile MYK üyemiz Sayın Suphi Asiltürk, Parti Tüzüğümüzün 68. Maddesi uyarınca Parti Disiplin Kuruluna verilmesine karar verilmiştir”.

Saygılarımla
BASIN BÜROSU

Örnek Resim

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.