istanbul manzara

Ataoğlu:Temennimiz, kardeṣ Azerbaycan’ı da KKTC’de görmek
131 okunma

Ataoğlu:Temennimiz, kardeṣ Azerbaycan’ı da KKTC’de görmek

ABONE OL
13 Ekim 2023 12:45
Ataoğlu:Temennimiz, kardeṣ Azerbaycan’ı da KKTC’de görmek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Ataoğlu, KKTC Tanıtım etkinliği gala gecesinde, Azerbaycan medyasına açıklamalarda bulundu.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bugün başlayan ve iki gün sürecek olan “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kültür ve Tanıtım Günleri” etkinliği, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Başbakan Ünal Üstel ve Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nun katılımı ile düzenlenen gala gecesi ile başladı.

Galaya, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve eşi Sibel Tatar, Başbakan Ünal Üstel ve eşi Zerrin Üstel’in yanısıra, Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Bakü Büyükelçisi Doç. Dr. Cahit Bağcı, KKTC Bakü Temsilcisi Ufuk Turganer ile Azerbaycan Diaspora Komitesi Bakanı Fuad Muradov, Korgeneral Bahtiyar Ersay, TÜRKPA Genel Sekreteri Büyükelçi Mehmet Süreyya Er, ATİB Başkanı Cemal Yangın, Azerbaycanlı bazı bakan yardımcıları, milletvekilleri, üniversite rektörleri, iş adamları ile KKTC’den gelen temsilciler katıldı.

İki devlet milli marşlarının okunması ile başlayan gecede, Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı tarafından yaptırılan KKTC tanıtım filmleri gösterildi ardından da İskele Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, dans gösterisi gerçekleştirdi.
Samimi ve sıcak bir atmosferde gerçekleştirilen gecede, “3 Devlet Tek millet” mesajları verilirken, Kıbrıs Türkü’nün siyasi ve ekonomik mücadelesinin desteklendiği ve yeni uluslararası politikaların desteklenmesi gerekliliğinin altı çizildi.

ATAOĞLU; “EN KISA ZAMANDA KKTC’DE BULUŞMAYI DİLİYORUZ”

Başbakan Yardımcısı, turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, “KKTC Kültür ve Tanıtım Günleri” gala gecesinde, Azerbaycan medyasına açıklamalarda bulundu.

Ataoğlu, ziyaretin kalabalık bir heyetle gerçekleştirildiğini, Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın yanı sıra, KKTC sektör temsilcileri, Birlik temsilcileri, üniversitelerin heyette yer aldığını belirterek, “Amacımız ve temennimiz, kardeş ülke Azerbaycan’ı da KKTC’de görebilmek” ifadelerini kullandı.

Ataoğlu, 2 gün sürecek olan tanıtım etkinliğinin, iki ülke arasındaki ekonomik, sosyal, kültürel ve siyasi ilişkilerin daha da geliştirilmesini hedeflediğini belirterek, kalabalık bir katılımın olması bu anlamda sevindirici olduğunu belirtti.

Ataoğlu, Birçok Azerbaycanlı iş insanlarının yanısıra, bazı Bakan Yardımcıları’nın, Milletvekillerinin geceye katılımlarının sevindirici olduğu kadar umut verici olduğunun altını çizdi.

Ataoğlu açıklamasında ayrıca, Şuşa’da gerçekleştirilecek TÜRKSOY toplantısına da katılacaklarını belirterek, “umarım en kısa zaman içerisinde, yollarımız açılır ve sizlerle, kardeş Azerbaycan ile KKTC’de buluşuruz” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0