Bazı sendikalar Maliye Bakanlığı önünde eylem yaptı

Kamuda örgütlü bazı sendikalar, Maliye Bakanlığı önünde protesto eylemi yaptı. Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Başkanı Burak Maviş, Hükümetin, 47/2010 sayılı yasa kapsamında yapılacak düzenlemeye ilişkin protokolün gereklerini yerine getirmediği gerekçesiyle..

Bazı sendikalar Maliye Bakanlığı önünde eylem yaptı
Son Güncelleme: Whatsapp

Kamuda örgütlü bazı sendikalar, Maliye Bakanlığı önünde protesto eylemi yaptı.

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Başkanı Burak Maviş, Hükümetin, 47/2010 sayılı yasa kapsamında yapılacak düzenlemeye ilişkin protokolün gereklerini yerine getirmediği gerekçesiyle eylemi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Maviş, imzalanan protokolün uygulanması halinde toplumun refah düzeyinin belirli bir oranda artırılmış olacağına da dikkat çekti.

“Ülkede vergi adaleti istiyoruz” diyen Maviş, kişisel indirimleri kabul etmeyeceklerini, servet vergisi alınması gerektiğini söyledi…

KTAMS Başkanı Güven Bengihan ise 47/2010 sayılı kamu çalışanlarının aylık maaş-ücret ve diğer ödeneklerinin düzenlenmesi yasası kapsamında bulunan kamu çalışanlarının aylıklarında yapılacak düzenlemeye ilişkin protokole atıfta bulunarak, Maliye Bakanının protokolü uygulamadığını öne sürdü…

İmzalanan protokole göre; Vergi matrahlarının düzenlenmesinin Ocak ayında yürülüğe girmesi ve çalışanların maaşlarına da hayat pahalılığına ek iyileştirme yapılması gerektiğini ifade eden Bengihan ancak bu maddelerin uygulanmadığını savundu.

Bengihan, Maliye Bakanı’ndan yarın 12.00’ye kadar görüşme daveti bekleyeceklerini, gelmemei halinde de Bakanlıkta Maliye Bakanınını protokol masasına oturtma eylemi gerçekleştireceklerini açıkladı.

Örnek Resim

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.