Çevreyi kirletenlere ceza verilecek

Lise dokuzuncu sınıflara ‘Ekoloji ve Çevre’ dersi verilecek. Ekoloji ve Çevre Kitabı Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova ile Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nun da katıldığı toplantıyla basına..

Çevreyi kirletenlere ceza verilecek
Son Güncelleme: Whatsapp

Lise dokuzuncu sınıflara ‘Ekoloji ve Çevre’ dersi verilecek. Ekoloji ve Çevre Kitabı Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova ile Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nun da katıldığı toplantıyla basına tanıtıldı.

Kitabın tanıtım toplantısında konuşan Berova,  kitabın, dünyanın Ekolojik yapısı ve Çevrenin önemi ile ilgili bilimsel çalışmaları baz alarak hazırlandığını belirtti.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da Ekoloji ve Çevredersinin çevreye karşı duyarlılığı ve bilinci artıracağını söyledi.

Bakanlık olarak tüm okullara üç gözlü kağıt plastik ve tenekelerin ayrıştırıldığı çöp büdonları dağıtılması için çalışma başlattıklarını söyleyen Ataoğlu, böylelikle okuldaki tüm öğrencilerin Ekoloji ve Çevre dersini tatbik edeceğini söyledi.

Çevreyi kirletenlere ceza verilecek

Çevre temizliğini sağlamak için istemeyerek de olsa cezai müeyideyi uygulmak zorunda kalacaklarını belirten Ataoğlu, bunun için yasada yapılacak değişiklikle Çevre gönüllerine ceza yazma yetkilisinin verileceğini söyledi.

Çevre Platforumu Temsilcisi Teksen Köroğlu da çevrenin ‘imdat’ diye çığlıklar attığı bir dönemde güzel girişimleri duymanın kendilerini motive ettiğini belirterek platforum olarak her doğru politikanın her doğru girişimin arkasında olacaklarını ifade etti.

Örnek Resim

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.