Örnek Resim reklam

Cumhurbaşkanı, Sertoğlu’nun açıklamalarını yargıya taşıdı

  Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine, Konya’da gerçekleştirilen İslami Dayanışma Oyunları’nın açılışına katılmasıyla ilgili, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu’nun yaptığı açıklamaları yargıya..

Cumhurbaşkanı, Sertoğlu’nun açıklamalarını yargıya taşıdı
Son Güncelleme: Whatsapp

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine, Konya’da gerçekleştirilen İslami Dayanışma Oyunları’nın açılışına katılmasıyla ilgili, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu’nun yaptığı açıklamaları yargıya taşıdı.

 

Salih Can Doratlı Hukuk Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Hasan Sertoğlu aleyhinde, “açıklamalarının hakaret içermesi, zem ve kadih teşkil etmesi ve kamuoyunu yanıltıcı nitelikte olmaları” iddiasıyla mahkemeye müracaat edildi.

 

Açıklamada, konunun yargıya intikal etmesi nedeniyle daha fazla açıklama yapılmayacağı, yargılamanın neticelenmesinden sonra ileri açıklamanın yapılabileceği kaydedildi.

 

Açıklama şöyle:

Sayın Cumhurbaşkanımız’ın, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine, Konya’da gerçekleştirilen İslami Dayanışma Oyunları’nın açılışına katılması ile ilgili, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Sn. Hasan Sertoğlu’nun yapmış olduğu açıklamalar ile ilgili olarak yazıhanemiz tarafından kapsamlı bir inceleme yapılmış bulunmaktadır.    

 

Müvekkilimiz, Cumhurbaşkanımız Sn. Ersin Tatar’dan almış olduğumuz bilgi ve talimata binaen, bahsi geçen 08.08.2022 ve 09.08.2022 tarihli açıklamaları, Haksız Fiile Yasamız ışığında incelediğinizde, konu açıklamaların içeriklerinin Müvekkilimiz aleyhinde hakaret teşkil ettikleri yönündeki tespitimize binaen, konuyu Yargıya taşımakla ilgili talimatlandırıldık.

 

Müvekkilimizden aldığımız talimat doğrultusunda, Sn. Sertoğlu aleyhinde, açıklamalarının hakaret içermesi, zem ve kadih teşkil etmesi ve kamuoyunu yanıltıcı nitelikte olmaları iddiası ile 13.08.2022 tarihinde Mahkemeye müracaat etmiş olduğumuzu ve konu yargıya intikal ettiği cihetle daha ile izahatın ancak yargılamanın neticesinde yapılabileceğini saygılımızla ifade ederiz

Örnek Resim

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.