Elektriği Olmayan Derme Çatma Bir Evde Yaşıyorlar

En büyüğü 10 yaşında olan dört küçük çocukla iki odalı derme çatma bir evde yaşam mücadelesi veren Besli ailesi, perişan halde. Elektriği olmayan derme çatma bir evde yaşayan ailesini geçindirmek..

Elektriği Olmayan Derme Çatma Bir Evde Yaşıyorlar
Son Güncelleme: Whatsapp

En büyüğü 10 yaşında olan dört küçük çocukla iki odalı derme çatma bir evde yaşam mücadelesi veren Besli ailesi, perişan halde. Elektriği olmayan derme çatma bir evde yaşayan ailesini geçindirmek için çalışan Bülent Besli, 10, 8 ve 1.5 yaşındaki ikizlerine daha iyi bir yaşam vermek istiyor ancak “Sağ elimdeki başparmağım kesik. Bulabildiğim işten aldığım parayla da ancak mutfak masraflarını karşılıyorum. Tek istediğim, çocuklarımın daha iyi bir evde yaşaması” diyerek yardım edilmesini istiyor.

İskele İlçesine bağlı Sınırüstü köyünde kalan Bülent Besli, eşi ve 4 çocuğuyla birlikte yaşam mücadelesi veriyor.

Derme çatma bir evde oldukça sağlıksız koşullarda yaşamaya çalışan Besli ailesi, iki odalı derme çatma bir evde yaşamaya çalışıyor.

a9443-mutfak

Besli ailesi, Sınırüstü Camisi’nin karşısındaki elektriği de olmayan evlerinde, 10 ve 8 yaşlarındaki iki oğulları ve 1.5 yaşındaki ikiz kızlarını büyütmeye çalışıyor. Aile, evin salonunu aynı zamanda yatak odası olarak da kullanıyor ve tümü bir arada uyuyor.

Evin elektriğinin bir yıl önce kesildiğini belirten Bülent Besli, çaresiz olduğunu söyledi. Gıdaların korunması ve soğuk su için komşularının buzdolaplarını kullanmak zorunda kaldıklarını dile getiren Besli, sağ elinin başparmağını iş kazasında kaybettiğini ve elini kullanamadığını söyledi.

6a4db-bula-iklari-yikadi-i-tekne

“Bir şeyler yapmaya çalışıyorum ama kazandığım parayla ancak da çocukların karnını doyurup, bezini alabiliyorum” diyen Bülent Besli, sağ elini kullanamadığı için çalışmakta zorlandığını ancak çocukları için de çalışmak zorunda olduğunu ifade etti.

Bülent Besli, tek isteğinin bir yıldır elektriği olmayan, derme çatma haldeki evini çocuklarının yaşayabileceği bir ev haline getirmek olduğunu söyleyerek, bu konuda yardım istedi.

1dffa-h-jen-k-olmayan-b-r-mutfk

Örnek Resim

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.