Baba-Oğul Önce Evire Çevire Dövdü Sonra Elmacık Kemiğini Kırdı

Akrabalarının evine giren Mustafa Uysal’ı evire çevire döven baba-oğul mahkemeye çıkarıldı. Mahkemenin Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla, konu suçun ağır ceza mahkemelerinin gündeminde olan ağır suçlar olduğuna değindi ve meseleyi..

Baba-Oğul Önce Evire Çevire Dövdü Sonra  Elmacık Kemiğini Kırdı
Son Güncelleme: Whatsapp

Akrabalarının evine giren Mustafa Uysal’ı evire çevire döven baba-oğul mahkemeye çıkarıldı. Mahkemenin Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla, konu suçun ağır ceza mahkemelerinin gündeminde olan ağır suçlar olduğuna değindi ve meseleyi bir bütün olarak tezekkür ettikten sonra, zanlıları biner TL nakdi teminata bağladı. Yargıç, ayrıca, zanlılar lehine, KKTC vatandaşı 2 kefilin de 25’şer bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

Akrabalarının evine girdiği gerekçesiyle Mustafa Uysal’ı evire çevire dövüp elmacık kemiğini kıran baba-oğul, polis tarafından tutuklandı.

Çiftçilik yaparak geçimini kazanan Hüseyin Yıldırım ve Sezai Yıldırım, dün yargıç huzuruna çıkarılarak biner TL nakdi teminata bağlandı.

Dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ayşe Kaymak, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği2nde görev yapan İbrahim Çangaroğlu’nu tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis İbrahim Çangaroğlu, zanlının, “vahim zarar” suçundan methaldar olduklarını belirterek,5 Ekim 2016’da, saat 21.00’de meydana gelen olayın olgularını mahkemeye aktardı.

Çangaroğlu, zanlı Hüseyin Yıldırım’ın halası, Sezai Yıldırım’ın da kız kardeşi olan komşuları Hatice Yıldırım’ın evine giren Mustafa Uysal’ı ciddi şekilde darp ettiğini belirterek, zanlıların adı edilenin

elmacık kemiğinin kırılmasına sebep olduğunu anlattı.

Zanlılar aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını kaydeden tanık polis, mahkemeden KKTC vatandaşı baba-oğlu, davalarında hazır olmalarını sağlamak için uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Biner TL’ye serbestler

Mahkemenin Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla, konu suçun, ağır ceza mahkemelerinin gündeminde olan ağır suçlar olduğuna değindi ve meseleyi bir bütün olarak tezekkür ettikten sonra, zanlıları biner TL nakdi teminata bağladı.

Hazal Hacımulla, ayrıca, zanlılar lehine, KKTC vatandaşı 2 kefilin de 25’şer bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

Örnek Resim

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.