Fed yetkilisi gelecek toplantıda 25 baz puanlık faiz artırımını destekledi

ABD Merkez Bankası (Fed) Yönetim Kurulu Üyesi Christopher Waller, mevcut olanları izleyenlerin ileride daha az türbülans yaptıklarını belirterek “Gelecek toplantısında 25 baz puanlık bir faiz artışından yanayım.” dedi. Waller, Amerikan..

Fed yetkilisi gelecek toplantıda 25 baz puanlık faiz artırımını destekledi
Son Güncelleme: Whatsapp

ABD Merkez Bankası (Fed) Yönetim Kurulu Üyesi Christopher Waller, mevcut olanları izleyenlerin ileride daha az türbülans yaptıklarını belirterek “Gelecek toplantısında 25 baz puanlık bir faiz artışından yanayım.” dedi.

Waller, Amerikan düşünce kuruluşu Dış İlişkiler Konseyi’nde (CFR) ekonomik görünüm değerlendirmelerinde bulundu.

Fed’in para politikasında sıkılaşmaya gitmesinin yaklaşık bir yıl geçtiğini söyleyen Waller, genişlemeyi yüzde 2 hedefine ulaştırmak için faiz artırımlarına gidildiğini anımsattı.

Waller, faiz artırımlarının amacının talebi ve ekonomik aktiviteyi yavaşlatarak tüketimin düşüşünü desteklemek için yaşamı işaretleyerek bazı sektörler ve hane harcamalarında bunun yansımalarının görülmesinü dile getirdi.

İstihdam çevrelerinde iyileşmeye sahip olan Waller, mütevazı bir ekonomik depolamaya rağmen iş gücü ekonomisinin güçlü bir şekilde Fed’e yerleştirmeyi düşürmeye odaklanması için alan büyümesini belirtti.

Waller, geçen yıl aralıktaki ılımlı seyrine devam etmesine rağmen, duruşun görünümü konusunda mevcut temkinli olduğunu ve para politikasını sıkılaştırmasının devamını gidişini anlattı.

Mevcut durumu gözeterek diğerlerinden daha az türbülans anlatımlarını dile getiren Waller, “Bir sonraki toplantıda 25 baz puanlık bir gösteritan yanayım. diye konuştu.

Örnek Resim

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.