Girne İnisiyatifi Denizden Eylem Yaptı

Yasalara ve insanlara saygılı ol mahkemeyi bekleme, sen yık! Girne’de yaşayan sivil insanlar tarafından oluşturulan Girne İnisiyatifi, Girne 2. Bölge Emirnamesinde yapılmak istenen ve mahkeme kararıyla iptal edilen değişiklikler sonrasında..

Girne İnisiyatifi Denizden Eylem Yaptı
Son Güncelleme: Whatsapp

Yasalara ve insanlara saygılı ol mahkemeyi bekleme, sen yık!

Girne’de yaşayan sivil insanlar tarafından oluşturulan Girne İnisiyatifi, Girne 2. Bölge Emirnamesinde yapılmak istenen ve mahkeme kararıyla iptal edilen değişiklikler sonrasında Zeyko bölgesinde inşa edilen kaçak yapıya karşı denizden eylem yaptı.

Yatlarla otel inşaatının bulunduğu kıyıya giden vatandaşlara bölgede bulunan turistik yatlardan da destek geldi. Öte yandan bir grup vatandaş da kıyıdan eyleme katıldı.

Ayrıca Girne İnisiyatifi adına Mertay Direl tarafından bir de bildiri okunarak otel sahibinden yasalara ve insanlara saygılı olması, mahkeme kararını beklemeden kaçak katları kendi iradesi ile yıkması istendi.

Girne İnisiyatifi’nin Girne 2. Bölge Emirnamesi ile ilgili açıklaması:

Girne İnisiyatifi olarak Girne 2. Bölge Emirnamesi’nde yapılmak istenen değişikliklerin mahkeme kararı ile iptal edilmesi sonrasında şu anda arkamızda bulunan otel inşaatı hiçbir tartışmaya yer bırakmayacak şekilde kaçak duruma düşmüştür. Yasa dışı emirname değişikliğinin iptal edilmesi ile birlikte artık yapılması gereken HUKUKSUZLUĞUN SİMGESİ durumuna gelen bu inşaatın yasal sınırlarına çekilmesidir.

Bilgimize geldiği kadarıyla Girne Belediyesi’nin bu kaçak yapıyla ilgili daha önce açmış olduğu ve 17 Kasım’da görülmeye devam edilecek olan bir dava vardır. Burada elbette ki bağımsız mahkemelere olan güvenimizi yeniden teyit etmek dışında bir şey söylemek istemeyiz.

Ancak basından takip edebildiğimiz kadarıyla bahse konu otelin sahibi bu ülkenin insanlarına ve basın mensuplarına hakaretler yağdırmaya başlamıştır. Bu hiçbir şekilde kabul edebileceğimiz bir şey değildir.

Kıbrıslılar Akdeniz’in sıcakkanlılığını taşıyan ve ülkesine gelen misafirlere iyi davranma konusunda titizlik gösteren insanlardır. Ancak ülkemize gelen misafirlerden beklentimiz de hiç olmazsa bu ülkenin hukuk kurallarına saygı göstermeleridir. Beklentimiz bu yönde iken üzerine bir de hakaret edilmesi karşısında, susmayacağımızın bilinmesini isteriz. Bu bakımdan otel sahibinin sözlerini kendisine iade ederiz.

Öte yandan otel sahibine hakaret etmeyi bir yana bırakarak, mahkeme kararını da beklemeden otel inşaatını kendi iradesi ile yasal sınırlara çekmeye çağırırız.

Katıldığınız için hepinize teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Örnek Resim

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.