istanbul manzara

Google’dan oyun platformu Stadia hakkında açıklama geldi!
105 okunma

Google’dan oyun platformu Stadia hakkında açıklama geldi!

ABONE OL
31 Temmuz 2022 19:00
Google’dan oyun platformu Stadia hakkında açıklama geldi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Google’ın bulut tabanlı oyun platformu Stadia, oyun severlere konsol ve bilgisayarlar dışında üçüncü bir seçenek daha sunuyor. Popüler oyun platformu hakkında ise son dönemde kapanacağına dair iddialar yapılıyordu. Ancak Google yaptığı açıklama ile iddiaları yalanladı.

Google oyun platformu hakkındaki iddiları yalanladı

Stadia hizmetinin kapanmayacağını kesin bir dille söyleyen Google, gelecek dönemde platformda yeni oyunlar sunacağının da müjdesini verdi. Bu açıklama ile birlikte oyun severler de rahat bir nefes almış oldu. Google bu yılın başlarında Stadia platformuna 100’den fazla yeni oyun getireceğini de belirtmişti.
Google, Stadia’ya 100’den fazla oyun getiriyor!

Google, geçtiğimiz yıl popüler bulut oyun hizmeti Stadia için kütüphanesine 107 oyun eklemişti. Bu yıl da rekorunu ekarte etmek istiyor.

Google’ın Stadia platformunun kapanacağına dair yapılan iddialara karşı yaptığı açıklama ise şu şekilde:

Stadia kapanmıyor. Platforma ve Stadia Pro’ya her zaman daha fazla harika oyun getirmek için çalıştığımızdan emin olabilirsiniz. Başka sorularınız varsa bize bildirebilirsini.

Google yaptığı açıklamanın yanı sıra Wavetale oyununun ekstra bir ücret ödemeye gerek duymadan önümüzdeki günlerde Stadia Pro‘ya geleceğini doğruladı. Kapanma iddialarını kesin bir dil ile yalanlayan şirket, yakın zamanda daha fazla oyunu platforma getirerek elini güçlendirmek istiyor.

Şirkete oyuncuların kütüphanelerinden oyunları kaldırıp kaldıramayacakları ve Stadia’nın kapsamının genişletilmesi konusunda da çeşitli sorular soruldu. Ancak henüz bu konuda Google‘dan net bir cevap gelmiş değil.

2019 yılında Google tarafından tanıtılan oyun platfomunun, geçen 3 senenin ardından beklendiği seviyeye çıkamadığı konuşuluyor. Platformun rakipleri arasında, Sony PlayStation Now, Nvidia GeForce Now ve Microsoft Xbox Project xCloud hizmetleri yer alıyor.

Tüm bunlara rağmen bulut temelli oyun platformunu kapatmayı düşünmeyen Google, kullanıcı sayısının da artış gösterdiğini belirtiyor. Bakalım Google’ın Stadia hizmeti rakiplerine karşı önümüzdeki dönemde neler yapabilecek? Peki si Google’ın oyun platformu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0