Güney’de, Savunma Bakanı ve RMMO Komutanı hakkında bilgi saklama, yolsuzluk ve rüşvet araştırması talebi

Rum Sayıştay Başkanı Odysseas Mihailidis, Savunma Bakanı Haralambos Petridis ve RMMO Komutanı Dimokritos Zervakis hakkında, Veri Saklama ve RMMO’da yolsuzluk ve rüşvet araştırması talep etti. Politis “Yetkililerin Çocukları Bakanlık’ta Kahve..

Güney’de, Savunma Bakanı ve RMMO Komutanı hakkında bilgi saklama, yolsuzluk ve rüşvet araştırması talebi
Son Güncelleme: Whatsapp

Rum Sayıştay Başkanı Odysseas Mihailidis, Savunma Bakanı Haralambos Petridis ve RMMO Komutanı Dimokritos Zervakis hakkında, Veri Saklama ve RMMO’da yolsuzluk ve rüşvet araştırması talep etti.

Politis “Yetkililerin Çocukları Bakanlık’ta Kahve Pişirerek ‘Askerlik’ Yapıyor” başlığıyla manşete çektiği haberinde Sayıştay Başkanı’nın dün Başsavcılığa ve Yolsuzlukla Mücadele Otoritesi’ne mektup göndererek, Rum Savunma Bakanlığı ve RMMO’dan, 2022 yılı içerisinde Savunma Bakanlığı’nda ve RMMO’da görev yapan asker ve subayların isim listesini istediğini ancak talebinin reddedildiğini iletti.

Mektubunda, bazı devlet yetkililerinin, siyasi nüfuz sahibi kişilerin veya hatırlı ailelerin çocuklarının askerlik görevlerini Savunma Bakanlığı’nda ve RMMO’da imtiyazlı şartlarda yerine getirdiği şikayetleri üzerine araştırma yapmak için talep ettiğine dikkat çekti.

2022’de Bakanlık’ta ve RMMO’da görev yapan asker ve subayların isim listesinin verilmemesine rağmen kendisine ulaştırılan şikâyetlerden 2’sinin doğruluğunu teyit ettiğine dikkat çeken Mihailidis bir devlet yetkilisinin oğlunun askerlik süresini, Rum Savunma Bakanlığı’nda kahve pişirerek geçirdiğini ve terhis olurken yerini kuzenine devrettiğini vurguladı.

Odysseas Mihailidis’in Savunma Bakanı Petridis ve RMMO Komutanı Zervakis hakkında RMMO’da yolsuzluk ve rüşvet araştırması yapılmasını istediğine işaret edilen haberde kuruluş ve işleyiş yasası gereği, bütün devlet dairelerinin Yolsuzluklarla Mücadele Otoritesi’nin talep ettiği bilgi ve verileri vermek zorunda olduğuna, Sayıştay Başkanlığı’ndan bilgi-veri saklanmasının suç teşkil ettiğine dikkat çekildi.

Örnek Resim

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.