İngiltere’de hastane krizi: Hastalar otellere yerleştiriliyor

İngiltere’nin çeşitli bölgelerindeki hastaneler ihtiyaç duyulan yatakları boşaltmak amacıyla hastaları “bakım otellerine” yerleştiriyor.İngiltere’nin Ulusal Sağlık Servisi (NHS) şu anda grevlerin etkileri ve ciddi bir grip salgını ile boğuşuyor. Doktor grevleriyle..

İngiltere’de hastane krizi: Hastalar otellere yerleştiriliyor
Son Güncelleme: Whatsapp

İngiltere’nin çeşitli bölgelerindeki hastaneler ihtiyaç duyulan yatakları boşaltmak amacıyla hastaları “bakım otellerine” yerleştiriyor.
İngiltere’nin Ulusal Sağlık Servisi (NHS) şu anda grevlerin etkileri ve ciddi bir grip salgını ile boğuşuyor. Doktor grevleriyle başlayan ve ilaç kriziyle devam eden sağlık sistemi krizinin yeni noktası şimdi de hastaneler.

Hastaneler yatak talebini azaltmak amacıyla hastaları bir otele yerleştiriyor. Bristol, North Somerset ve South Gloucestershire’de acil tedaviye ihtiyaç duymayan ancak sosyal bakıma ihtiyaç duyan hastalar için oteller kullanılıyor.

Bazı hastaneler, 2020’nin başlarında COVID vurduğundan beri aşırı kalabalığı azaltmak ve tıbbi bir nedeni olmayan ve hala yatarak tedavi gören kişilerin işgal ettiği yatakların boşaltılmasını hızlandırmak için bakım otellerini açıp kapattı. Bunlar çoğunlukla, doktorların hastane yatağını “gereksiz yere” işgal ettiklerine ve başka bir yerde güvenle bakılabileceklerine karar verdiği düşük tıbbi ihtiyaçları olan kişiler için kullanıldı.

Hastaların otelde ortalama üç hafta kalmaları bekleniyor.

Örnek Resim

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.