“Kaldırımı işgali söz konusu değildir”

Yaman Manav’ın sahibi Hüseyin Yaman, işyerindeki meyve ve sebzelerinin “kaldırım işgali” nedeniyle belediye tarafından müsadere edilmesine tepki gösterdi Lefkoşa Türk Belediyesi ekipleri, önceki gece, “kaldırım üzerinde izinsiz meyve kasası işgali..

“Kaldırımı işgali söz konusu değildir”
Son Güncelleme: Whatsapp

Yaman Manav’ın sahibi Hüseyin Yaman, işyerindeki meyve ve sebzelerinin “kaldırım işgali” nedeniyle belediye tarafından müsadere edilmesine tepki gösterdi

Lefkoşa Türk Belediyesi ekipleri, önceki gece, “kaldırım üzerinde izinsiz meyve kasası işgali nedeniyle” Surlariçi bölgesinde faaliyet gösteren Yaman Oflience isimli işyerindeki bir kısım meyve ve sebzeyi müsadere etti.

Yaşananlara büyük tepki gösteren ve KIBRIS’a konuşan Yaman Manav’ın sahibi Hüseyin Yaman, “Kompozit kaplama, kaldırımın üstü değildir. Sebzelerimizi kaplamaların üzerine koyuyoruz. Yasalara aykırı hiçbir şey yoktur. Kaldırımdan üç metre gerideyiz. Kaldırımı engelleme söz konusu değildir. Lefkoşa Belediyesi’ne soruyorum? Memlekette ön tarafta sebze satışı yapan sadece ben miyim? Eşimde kaldırım işgali yapan başka yerlerin görüntüsü var” dedi.

Kendisine eşit muamele yapılmadığını ileri süren Yaman, bölgenin turistik bölge olması ve görselliği bozmasından dolayı kompozit kaplama üzerindeki mallarının sorun olduğunun kendisine söylendiğini belirtti.

Yaman, “Bölgede ağzına kadar dolu olan çöpler saatinde alınıyor mu? Şimdi burada görsellik bozulmuyor  mu?” şeklinde konuşarak tepkisini gösterdi.

“Bölgeye ciddi bir yatırım yaptık”

Unutulmuş ve ihmal edilmiş bölgeye ciddi bir yatırım yaptıklarını ifade eden Hüseyin Yaman, bölgede bir çok dükkânın battığını, insanların bölgeden gittiğini ve talep olmadığı için çoğu dükkânın uzun zamandır kiralık olduğunu belirterek, “Amaçları bizi batırmak mı?” ifadelerini kullandı.

Yaman sözlerini şöyle sürdürdü;

“Kaldırım işgalinden dolayı Dereboyu’nda yürüyüş yapamazsınız. İnsanlar yolda yürümek zorunda kalıyor. Belediye orada yoktur. Pazar günleri, terminalde açık pazar olur. İnsanlar sarı çizginin üzerine park etmiştir.

Kurallar hep ihlal edilmiştir ve orada da belediye yoktur. Ancak söz konusu Yaman olunca belediye buradadır. Kesinlikle art niyet olduğunu düşünüyorum.”

Harmancı: Gerekli uyarıları yaptık

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, Yaman Oflience isimli işyerinin kaldırım üzerindeki izinsiz meyve kasası ile ilgili defalarca uyarıldığını kaydetti.

Tüm uyarılara rağmen bir türlü önlem alınmadığından söz eden Harmancı, aynı durumda olan diğer iş yeri için de aynı uygulamaların yapıldığını ifade etti.

Harmancı, “Yaman Oflience isimli işyeri 10 ayak sınırını bile aşmış durumdaydı. Defalarca uyardık. Değişen bir şey olmadı” dedi.

Örnek Resim

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.