istanbul manzara

Kıbrıs Türk Sanayi Odası, Ankara Sanayi Odası ile “Kardeş Oda” oldu
179 okunma

Kıbrıs Türk Sanayi Odası, Ankara Sanayi Odası ile “Kardeş Oda” oldu

ABONE OL
7 Temmuz 2023 14:04
Kıbrıs Türk Sanayi Odası, Ankara Sanayi Odası ile “Kardeş Oda” oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Ankara’da temaslarda bulunan Ali Kamacıoğlu başkanlığındaki Kıbrıs Türk Sanayi Odası heyeti, Ankara Sanayi Odası’nı ziyaret ederek Seyit Ardıç başkanlığındaki oda yetkileriyle görüştü.

Görüşmede, Kıbrıs Türk Sanayi Odası ile Ankara Sanayi Odası arasında “Kardeş Oda İşbirliği Protokolü” imzalandı. Protokol ile, oda üyelerinin işbirliği yapmaları teşvik edilecek, ticari ilişkiler geliştirilecek, ortak projeler yürütülecek ve iki oda arasında ticaret ve yatırım konularında deneyim paylaşımı yapılacak.

Ankara Sanayi Odası Başkanı Seyit Ardıç, gelişme ve büyümenin paylaştıkça arttığını belirtti.

Ardıç, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bizim ayrılmaz bir parçamız. Her zaman, samimiyet ve kardeşlik temelinde dayanışmaya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ekonomik olarak güçlenmesine ve kalkınmasına katkı sağlayacak işbirliklerine hazırız. Kardeş oda protokolü ile KTSO ile olan kardeşliğimiz pekişecek ve eminim bu birliktelik yeni iş fırsatlarına vesile olacaktır. Protokolün iki odaya ve üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı Kamacıoğlu da, hedeflerinin KKTC’nin ihracatını artırmak olduğunu belirtti.

Kamacıoğlu, “Ülkemizin üretim yapabilen bir konuma gelmesi için organize sanayi bölgelerine ihtiyacımız var. Bizim en önemli eksiğimiz tecrübe. Ankara Sanayi Odası ise bu tecrübeye fazlasıyla sahip ve biz de bu tecrübelerden faydalanarak ekonomimizin üretim ayağını da gerçekleştirmek istiyoruz” dedi.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0