KIBRIS’TA BARIŞ ENGELLENEMEZ! “Barışın Tam Zamanı Yürüyüşü”

Lefkoşa Dereboyun’da toplanan 2000 kişilik kalabalığın katılımıyla, Kıbrıs’ı birleştirmek için yürütülen müzakerelere destek amacıyla “Barışın Tam Zamanı Yürüyüşü” düzenlendi. Çözüm ve Barış Platformu’nun düzenlendiği yürüyüş, “Kıbrıs’ta barış engellenemez”, “yaşasın halkların..

KIBRIS’TA BARIŞ ENGELLENEMEZ! “Barışın Tam Zamanı Yürüyüşü”
Son Güncelleme: Whatsapp

Lefkoşa Dereboyun’da toplanan 2000 kişilik kalabalığın katılımıyla, Kıbrıs’ı birleştirmek için yürütülen müzakerelere destek amacıyla “Barışın Tam Zamanı Yürüyüşü” düzenlendi.

Çözüm ve Barış Platformu’nun düzenlendiği yürüyüş, “Kıbrıs’ta barış engellenemez”, “yaşasın halkların kardeşliği”, “çözüm masada barış sokakta” sloganlarıyla başladı.

Dereboyu ile Atatürk Caddesi’nin kesiştiği noktada basın açıklamasının okunmasının ardından “barış ateşi” yakıldı.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) ve Halkın Partisi’nin (HP) Sosyal Demokrat parti (SDP) gibi siyasi partilerin yanında birçok sivil toplum örgütü yürüyüşe detsek verdi.

Yürüyüş sırasında yapılan açıklamada, platformun 5 ilkesi katılımcılarla paylaşıldı. Daha sonra platforma destek veren kuruluşların temsilcileri tanıtıldı.

Kaynak: Kıbrıs Gazetesi.

 

Örnek Resim

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.