DOLAR 28,9820 0.21%
EURO 31,1884 -0.26%
ALTIN 1.881,03-0,29
BIST %
BITCOIN 12650831,01%
Lefkoşa
°

17:43

AKŞAM'A KALAN SÜRE


istanbul manzara

Kimse Kimsenin Dinine, Yada Dinsizliğine Karışamaz. “İlahiyat Koleji Kapatılamaz”
  • Kibris Web Haber
  • KIBRIS
  • Kimse Kimsenin Dinine, Yada Dinsizliğine Karışamaz. “İlahiyat Koleji Kapatılamaz”
445 okunma

Kimse Kimsenin Dinine, Yada Dinsizliğine Karışamaz. “İlahiyat Koleji Kapatılamaz”

ABONE OL
24 Kasım 2016 09:24
Kimse Kimsenin Dinine, Yada Dinsizliğine Karışamaz. “İlahiyat Koleji Kapatılamaz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KTOEÖS’ün, Hala Sultan İlahiyat Koleji’nin kapatılmasıyla ilgili Yüksek İdare Mahkemesi’nde açtığı dava 7 Aralık’a ertelenirken, veliler ve öğrenciler mahkeme önünde toplandı ve slogan attı

 

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası’nın (KTOEÖS), Hala Sultan İlahiyat Koleji’nin kapatılmasıyla ilgili açtığı dava, dün Yüksek İdare Mahkemesi (YİM) tarafından 7 Aralık’a ertelendi.

Davada, Hala Sultan İlahiyat Koleji’ni Avukat Tevfik Mut ile Yusuf Ergüçlü, KTOEÖS’ü de Avukat Öncel Polili temsil ediyor.d721e-dsc_0005

Sabahın erken saatlerinde mahkeme önünde toplanan Hala Sultan İlahiyat Koleji öğrencileri ve velileri KTOEÖS’ü protesto etti.

Öğrenci ve veliler ellerinde “Eğitim hakkı engellenemez”, “Dinimi de bilimi de okulda öğrenmek istiyorum”, “Dinsiz bilim kördür, bilimsiz din topladır, dine ve bilime dokunma”, “İngilizce ve Arapça öğreneceğim”, “Eğitim hakkı engellenemez” yazılı pankartlar taşıdı, “İlahiyat Koleji kapatılamaz” diye slogan attı.

593b7-dsc_0034

950 öğrenci içinden ilgili şahıs seçilecek

Yüksek İdare Mahkemesi’nde Yargıç Beril Çağdal davanın dünkü celsesinde, İlahiyat Fakültesi öğrencileri ve mezun olan öğrenciler adına davada taraf olan avukat Tevfik Mut ile Yusuf Ergüçlü’ye 950 kişinin ilgili şahıs olamayacağını belirtti.

Bunun üzerine söz alan avukat Tevfik Mut, ilgili şahıs belirleyebilmek için süre talep etti.

28887-dsc_0040

KKTC Başsavcılığı adına Başsavcı Yardımcı Muavini Behiç Öztürk de, müdafaa dosyalamak için davanın ertelenmesini talep etti.

Beril Çağdal, KTOEÖS’ün avukatına davada taleplerinin ne olduğunu sordu. Avukat Öncel Polili, “Okulun kapatılmasını talep ediyoruz” dedi.

Yargıç Beril Çağdal, yazılı başvuruların dosyalanmasına olanak sağlamak adına davayı 7 Aralık’a erteledi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0