Kokain Zanlısı Nejmi Pirgot: ”Yıllardır, narkotiğe yardımcı olan bir kişiyim”

Nejmi Pirgot ile Beyit İnancı, Lefkoşa’da narkotik ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyonda, 6 gram kokain ile yakalandı; araç sahibi Kani Senan da tutuklandı Lefkoşa’da Mehmet Akif Caddesi üzerinde narkotik ekibi tarafından..

Kokain Zanlısı Nejmi Pirgot: ”Yıllardır, narkotiğe yardımcı olan bir kişiyim”
Son Güncelleme: Whatsapp

Nejmi Pirgot ile Beyit İnancı, Lefkoşa’da narkotik ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyonda, 6 gram kokain ile yakalandı; araç sahibi Kani Senan da tutuklandı

Lefkoşa’da Mehmet Akif Caddesi üzerinde narkotik ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyonda, zanlı Nejmi Pirgot ile Beyit İnancı, 6 gram kokain ile yakalandı.

“Kanunsuz Uyuşturucu Madde (Kokain) Alma, Verme ve Tasarrufu” suçlamasıyla gözaltına alınan Nejmi Pirgot (E-41), Beyit İnancı (E-25) ve Kani Senan (E-33) dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Vedia Berkut Barkın’ın huzurunda görüşülen davada savcı Gözdem Çeliker, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Erkan Karam’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Karam, 21.10.2016 tarihinde, 18.30 sıralarında, Lefkoşa’da Mehmet Akif Caddesi üzerinde oluşturulan bir polis ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucunda, zanlı Nejmi Pirgot ile Beyit İnancı’nın FT 229 plakalı araçta tespit edildiklerini belirtti.

Polis çavuşu Erkan Karam, zanlıların huzurunda yapılan aramada aracın yanında iki gram kokain, zanlı Beyit İnancı’nın gösterimiyle yine aracın yanında naylona sarılı 4 gram kokain türü olduğuna inanılan uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığını kaydetti.

Karam, konu aracın zanlı Kani Senan’a ait olması yanında uyuşturucunun sarılı olduğu naylon üzerinde zanlıya ait kredi kartından çıkan kalıntının olduğuna işaret etti.

Karam, zanlılar Nejmi Pirgot ile Beyit İnancı’nın gönüllü ifade vererek, suçlarını kabul ettiğini ve polise yardımcı olduklarını belirtti.

Karam, uyuşturucunun tam nevi ile tam miktarının belirlenebilmesinin yanı sıra, soruşturulacak şahıslar ve incelenecek kamera kayıtları olduğuna, zanlıların telefon görüşmelerinin incelenmesi gerektiğine değinip,  üç gün tutuklu kalmalarını talep etti.

Savcı Gözdem Çeliker, suçun ciddiyetine dikkat çekip, kayıp olduğuna inanılan emareler bulunduğunu söyleyerek, tahkikat amaçlı zanlıların tutuklu kalmasını istedi.

Zanlı Nejmi Pirgot itiraz etti

Mahkemede söz alan zanlı Nejmi Pirgot, “Biz zaten gönüllü ifade verdik. Her şeyi söyledik. Elimizle gösterdik. Nereden aldığımızı da söyledik. Yıllardır, narkotiğe yardımcı olan bir kişiyim. Tutukluluğa itirazım var. Üç güne ne gerek var ” dedi.

Zanlı Kani Senan ise “Dükkânım var. Arkadaşlarım istedi, arabamı verdim. Kıramadım” dedi.

Yargıç Vedia Berkut Barkın, zanlıların serbest kalması halinde tahkikatı olumsuz etkileyebileceğine bulgu yaparak, zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Örnek Resim

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.