istanbul manzara

Lavrov, Karabağ’da “normal yaşam” için Azerbaycan ile çalıştıklarını söyledi
  • Kibris Web Haber
  • DÜNYA
  • Lavrov, Karabağ’da “normal yaşam” için Azerbaycan ile çalıştıklarını söyledi
161 okunma

Lavrov, Karabağ’da “normal yaşam” için Azerbaycan ile çalıştıklarını söyledi

ABONE OL
3 Ekim 2023 07:56
Lavrov, Karabağ’da “normal yaşam” için Azerbaycan ile çalıştıklarını söyledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, “(Karabağ’da) normal yaşamın yeniden başlamasına yönelik koşullar yaratmak için Azerbaycanlı meslektaşlarımız ve komşularımızla birlikte çalışıyoruz. Umarım Erivan da bu konuyla ilgilenir ve bunun için çaba gösterir.” dedi.

Lavrov, Soçi’de düzenlenen Uluslararası Tartışma Kulübü Valday’ın yıllık toplantısı çerçevesinde gazetecilerin Azerbaycan’ın Karabağ bölgesindeki durumla ilgili sorularını cevaplandırdı.

Karabağ’da çalışmaların sürdüğünü dile getiren Lavrov, “Karabağ’daki durumu istikrara kavuşturma, orada güveni güçlendirme, Azerbaycanlıların ve Ermenilerin ortak yaşamına devam etmesi için, normal yaşamın yeniden başlamasına yönelik koşullar yaratmak için Azerbaycanlı meslektaşlarımız ve komşularımızla birlikte çalışıyoruz. Umarım Erivan da bu konuyla ilgilenir ve bunun için çaba gösterir.” ifadelerini kullandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 2020’de savaşı sona erdirecek anlaşma ile Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın Karabağ’ı Azerbaycan’a vermeye zorladığına yönelik iddiaları yalanlayan Lavrov, Paşinyan’ın kendisinin Avrupa’da Karabağ’ı Azerbaycan toprağı olarak tanımaya yönelik belgeyi imzaladığını anımsattı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0