Lefkoşa Motorlu Araçlar Birimi’nde grev

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası ve Kamu İşçileri Sendikası, Lefkoşa Motorlu Araçlar Birimi’nde tam gün grevde. Greve ilişkin iki sendika adına Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı önünde basın açıklaması yapıldı. KTAMS..

Lefkoşa Motorlu Araçlar Birimi’nde grev
Son Güncelleme: Whatsapp

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası ve Kamu İşçileri Sendikası, Lefkoşa Motorlu Araçlar Birimi’nde tam gün grevde.

Greve ilişkin iki sendika adına Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı önünde basın açıklaması yapıldı.

KTAMS Başkanı Güven Bengihan, Motorlu Araçlar Birimi’nin birçok ilçelerde sıkıntılarının devam ettiğini, devletin gelirleri içerisinde büyük payı olan bu birime gereken özenin gösterilmediği görüşünü dile getirdi.

Bengihan, Motorlu Araçlar Birimi’nde büyük bir personel eksikliği olduğunu, otomasyon sisteminin sağlıklı çalışmadığını, personelin yıllardır terfilerinin açılmadığını, araç kayıtlarının bulunduğu arşiv odasının yetersiz kaldığını; Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı’nın sorunların çözüleceğini söylemesine rağmen herhangi bir çözüm bulunmadığını savundu.

Sorunların çözülmesi için iki sendikanın tam gün grev uyguladığını belirten Bengihan, sorunların çözümü için bir adım atılmaması halinde eylem ve grevlerini diğer ilçelerde de uzun süreli olarak yapmaya kararlı olduklarını ifade etti.

Güven Bengihan, Karma İşçi Komitesi’ni toplamadan işçilerin bir yerden başka bir yere gönderildiğini de öne sürerek, böyle bir şeyin söz konusu olamayacağını kaydetti.

Örnek Resim

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.