LTB Başkanı Harmancı, Alman Elçisi Schlimm’le görüştü

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, Almanya’nın Lefkoşa Büyükelçisi Anke Schlimm ile görüştü. Belediyeden yapılananlara göre LTB’nin 2023 yılında eğitim, kültür ve gençlik meselelerini gerçekleştireceği projelere ilişkin bilgiler veren..

LTB Başkanı Harmancı, Alman Elçisi Schlimm’le görüştü
Son Güncelleme: Whatsapp

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, Almanya’nın Lefkoşa Büyükelçisi Anke Schlimm ile görüştü.

Belediyeden yapılananlara göre LTB’nin 2023 yılında eğitim, kültür ve gençlik meselelerini gerçekleştireceği projelere ilişkin bilgiler veren Harmancı, Avrupa Birliği’nin Kıbrıs Türk toplumu ile ilişkileri hakkında görüş de aktardı.

Harmancı, AB’nin Kıbrıs Türk tarafı ile niyetinde daha aktif rol oynaması gerektiğini dile etkileyebilecek yerel yönetimler bazında da kısıtlama projelerine daha fazla destek verilmesi gerektiğinin nefesini çizdi.

Harmancı, Güney Lefkoşa’daki Lefkoşa Rum Belediyesi iş birliği ile 2023 yılında kültür, eğitim gençlik ve boyutlarının yeni niyeti hayata geçireceklerini belirtti.

Alman Büyükelçiliği ile geçmiş süreleri olduğu gibi diyaloğa açık kaynaklın da gökyüzün çiz Harmancı, gerek Kıbrıs sorunu gerek yerel yönetimler sistemi iş birliği içinde ortak operasyonlarını yapabilecekleri de sözlerine ekledi.

Örnek Resim

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.