istanbul manzara

Meclis Başkanı Töre, TÜRKPA heyetini kabul etti
113 okunma

Meclis Başkanı Töre, TÜRKPA heyetini kabul etti

ABONE OL
14 Kasım 2023 16:10
Meclis Başkanı Töre, TÜRKPA heyetini kabul etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Cumhuriyet Meclisi’nin de gözlemci üye olduğu Türk Devletleri Parlamenter Asamblesi’nin (TÜRKPA) Genel Sekreteri Mehmet Süreyya Er ve beraberindeki heyeti kabul etti.
Meclis Şeref Salonunda gerçekleşen kabulde konuşan Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, TÜRKPA’nın KKTC’nin 40.yılı mutluluğunu paylaşmasını çok değerli bulduklarını ifade ederek her zaman Türk Devletlerinin birlik olarak daha güçlü hale gelmesini savunduklarını dile getirdi.

KKTC’nin Türk Devletleri’nin oluşturduğu teşkilatlarda olmasını büyük bir adım olarak gördüklerini dile getiren Töre, bütün organizasyonlarda yer alma adına gayret gösterdiklerini vurguladı.
Töre, KKTC’nin 40.yılında bütün Türk Devletlerine selam gönderdiklerini söyledi.

TÜRKPA Genel Sekreteri Mehmet Süreyya Er de konuşmasında kısa bir süreç içerisinde hem Türk Devletleri Teşkilatı hem de TÜRKPA’ya gözlemci üyeliğin KKTC’nin olduğu kadar Türk Devletleri için de büyük bir onur olduğunu ifade ederek, bu durumu Kıbrıs adasında kadim Türk halkının mücadelesini taçlandıran iki güzel gelişme olarak gördüklerini belirtt

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0