Meclis Başkanı Töre ve Başbakan Üstel Oramiral Tatlıoğlu’nu kabul etti

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılmak üzere ülkemizde bulunan Türkiye Milli Savunma Bakanlığı temsilcisi Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ile görüştü. Töre kabulde, Türk..

Meclis Başkanı Töre ve Başbakan Üstel Oramiral Tatlıoğlu’nu kabul etti
Son Güncelleme: Whatsapp

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılmak üzere ülkemizde bulunan Türkiye Milli Savunma Bakanlığı temsilcisi Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ile görüştü.

Töre kabulde, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kıbrıs Türkü için vazgeçilmez olduğuna işaret ederek, “20 Temmuz’da şafak vakti geldiniz ve asla bu adadan çekilmemelisiniz. Garanti anlaşmaları asla son bulmamalıdır” dedi.

Töre, KKTC artık tanınma yoluna girdiğini de anımsatarak birlik ve beraberliğin daha da pekiştirilmesi gerektiğine işaret etti…

KKTC’nin Türk Devletleri Teşkilat’ına gözlemci üye olunduğunu da anımsatan Töre, “inşallah KKTC’nin 40’ıncı yılında asli üye de oluruz” dedi.

Türkiye Milli Savunma Bakanlığı temsilcisi Deniz Kuvvetleri komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu Başbakan Ünal Üstel tarafından da kabul edildi.

Başbakan Üstel, Anavatan Türkiye’de dün yaşanan bombalı saldırıdan dolayı buruk şekilde kutlama yapıldığını ifade ederek “Anavatan’ımıza birkez daha başsağlığı diliyorum. Kopmaz bağlarla bağlıyız. Sizin sevinciniz bizim sevincimiz, sizin üzüntünüz bizim üzüntümüzdür” dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın BM Genel Kurulu’nda KKTC’nin tanınma zamanı geldiğini söylediğini anımsatan Üstel, KKTC’nin Türk Devletleri Teşkilatı’na ise gözlemci üye olduğunu anımsattı.

Üyelikle ilgili Avrupa Birliği’nin tepkileriyle karşılaştıklarını söyleyen Başbakan, AB’nin bu konuda söz söyleme hakkı olmadığını vurguladı…

Türkiye Milli Savunma Bakanlığı temsilcisi Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu da ziyaretlerde KKTC’nin daima yanında olduklarını vurguladı.

Oramiral Tatlıoğlu, sonsuza kadar Kıbrıs Türk halkının yanında olacaklarını da belirterek, Ada’da asla oldu bittiyse izin vermeyeceklerini söyledi.

Örnek Resim

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.