Meclis Genel Kurulu toplandı

Cumhuriyet Meclisi MeclisBaşkanı Zorlu Töre başkanlığında toplandı. Genel Kurulda ilk olarak CTP Lefkoşa Milletvekili Devrim Barçın’ın ihtiyat Ssndığı değişikYasa önerisinin Meclis’te ivedilikle görüşülmesi konusu görüşüldü. Devrim Barçın, önergerüzerineyaptığıkonuşmada emekçilerin yatırımlarının..

Meclis Genel Kurulu toplandı
Son Güncelleme: Whatsapp

Cumhuriyet Meclisi MeclisBaşkanı Zorlu Töre başkanlığında toplandı.

Genel Kurulda ilk olarak CTP Lefkoşa Milletvekili Devrim Barçın’ın ihtiyat Ssndığı değişikYasa önerisinin Meclis’te ivedilikle görüşülmesi konusu görüşüldü.

Devrim Barçın, önergerüzerineyaptığıkonuşmada emekçilerin yatırımlarının erimemesiiçin bu önergeyi sunduklarını söylkedi.

Çalışma ve Sodyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy ise ihtyat sandığüı tasasının değişmesikonus8unda bşitmek üereolan bir çalışmaları bulunduğunu bu nedenle kendibilgileridışındaolan bu önergeye olumlu bakmadıklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından   ihtiyat Ssndığı değişikYasa önerisinin Meclis’te ivedilikle görüşülmesi oylanarak reddedildi.

Daha sonra iç tüzüğün 62.maddesi uyarınca CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman sözaldı.

Erthürman Din İşleri Başkanı hakkında soruşturma açılıp açılmadığının net olarak açıklanmasını istedi.

Erhürman, Türkiye’den elektrik getirilmesi ve KKTC’de yaşayan TC vatandaşlarının Türkiye’deki sağlık sisteminden faydalanabilmesi konularındaki görüşlerini de aktardı.

Örnek Resim

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.