Memur-Sen’den hükümete çağrı

Memur-Sen Başkanı Akın Manga yaptığı açıklamada, emekli ve çalışanların ocak ayı maaşlarına, hayat pahalılığı artışı uygulanarak, yitirilen alım gücünün korunmasının amaçlandığını ancak artışlar hak sahiplerinin eline geçmeden, alışveriş merkezlerinde etiket..

Memur-Sen’den hükümete çağrı
Son Güncelleme: Whatsapp

Memur-Sen Başkanı Akın Manga yaptığı açıklamada, emekli ve çalışanların ocak ayı maaşlarına, hayat pahalılığı artışı uygulanarak, yitirilen alım gücünün korunmasının amaçlandığını ancak artışlar hak sahiplerinin eline geçmeden, alışveriş merkezlerinde etiket değişikliklerine tanık olunduğunu belirtti.

Memur-Sen olarak hükümeti göreve davet eden Manga, “Öncelikle vergi dilimleri düzenlenmeli, az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi prensibi hayata geçirilmelidir. Emekli ve çalışanlara sağlanan alım gücü, etkin ve caydırıcı önlemlerle korunmalıdır” ifadelerini kullandı.

Akın Manga yaptığı yazılı açıklamada, etkin bir denetimle, haksız kazanç ve pahalılığın önüne geçilmezse, sosyal patlamalar kaçınılmaz olduğunu savundu.

Manga, 2010 yılından sonra kamuya istihdam edilenlerin, maaşlarında iyileştirmeler sağlanması, ocak ayı maaşlarına yansıtılması gerektiğini de kaydetti.

Örnek Resim

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.