Öztürkler:Dr. Küçük’ün Kıbrıs Türk halkı için verdiği mücadeleler asla unutulmayacak

İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler, Dr. Fazıl Küçük’ün vefatının 39’uncu yıl dönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı. Mesajında, “Kıbrıs Türkü’nün Lideri Dr. Fazıl Küçük, halkıçı kimliği ve mücadelemize tuttuğu ışıkla özgürlük ve..

Öztürkler:Dr. Küçük’ün Kıbrıs Türk halkı için verdiği mücadeleler asla unutulmayacak
Son Güncelleme: Whatsapp

İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler, Dr. Fazıl Küçük’ün vefatının 39’uncu yıl dönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

Mesajında, “Kıbrıs Türkü’nün Lideri Dr. Fazıl Küçük, halkıçı kimliği ve mücadelemize tuttuğu ışıkla özgürlük ve varoluş mücadelemizin en önemli sembolü olmuştur” diyen Öztürkler, “Dr. Küçük, İngiliz İdaresi altında uzun yıllar milli ve manevi değerleri gasp edilen Kıbrıs Türkü’nün kimliğinin, milli ve kültürel değerlerinin korunması adına büyük mücadeleler vermiştir.” Ifadesini kullandı.

Öztürkler, mesajına şöyle devam etti:

Evkaf İdaresi’nin Kıbrıs Türkü’ne iadesini merkeze koyan ve ecdadımızdan emanet Evkaf İdaresi’nin gerçek sahibi olan Kıbrıs Türk Halkına iadesinin sağlanmasında önder olmuştur. Dr. Küçük’ün Kıbrıs Türk Halkı için verdiği mücadeleler asla unutulmayacaktır. Dr. Küçük, halkçı kimliği ile Kıbrıs Türkü’nün gönlünde sarsılmaz bir güvene, nesiller boyu devam eden bir sevgiye ve sonsuz saygıya sahiptir. Kendi halkı tarafından eşsiz bir değerle
var olmuş, var olmaya devam edecektir…

Bu duygu ve düşüncelerimle, Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ün vefatlarının 39’uncu yıl dönümünde kendilerini bir kez daha rahmet, saygı ve özlemle anıyorum”.

Örnek Resim

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.