Sahte seyrüsefer ödeme sitelerine dikkat!

Polis, sahte çevrimiçi seyrüsefer ödeme sitelerine dikkat edilmesi konusunda uyardı. Polis Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; son günlerde; internet üzerinden kredi kartı aracılığıyla, motorlu araçların seyrüsefer ve/veya muayene harcı ödemelerinin..

Sahte seyrüsefer ödeme sitelerine dikkat!
Son Güncelleme: Whatsapp

Polis, sahte çevrimiçi seyrüsefer ödeme sitelerine dikkat edilmesi konusunda uyardı.

Polis Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; son günlerde; internet üzerinden kredi kartı aracılığıyla, motorlu araçların seyrüsefer ve/veya muayene harcı ödemelerinin yapıldığı Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na ait resmi çevrimiçi ödeme internet sitesinin, taklit edilmek suretiyle iki adet sahte ödeme sitesi oluşturulduğu tespit edildi.

Açıklamada, oluşturulan bu siteler sayesinde, motorlu araçlarına ait seyrüsefer ve/veya muayene harcı ödemesi yapmaya çalışan bazı vatandaşların kredi kartı bilgilerinin ele geçirildiği belirtildi.

Polis, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na ait resmi çevrimiçi ödeme internet sitesinin; http://bub.gov.ct.tr olup, seyrüsefer ve/veya muayene harcı ödemelerinin online olarak bu site üzerinden yapıldığını vurguladı.

Örnek Resim

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.