SAYIN VELİ! Sizlerden Katkı Payı Olarak Ara da Sıra da İstenilen 50 TL. Her Ay 100 TL’ye Çıktı!

Yedidalga İlkokulun’da Veliler’den Katkı olarak zaman zaman istenen 50 TL. Her ay 100 TL’ye çıkartıldı! Eğitim Bakanlığının, Kamu Okulları ücretsizdir açıklamasının aksine birçok okulda yazılma ve etkinlik düzenlenecek adı altında..

SAYIN VELİ! Sizlerden Katkı Payı Olarak Ara da Sıra da İstenilen 50 TL.  Her Ay 100 TL’ye Çıktı!
Son Güncelleme: Whatsapp

Yedidalga İlkokulun’da Veliler’den Katkı olarak zaman zaman istenen 50 TL. Her ay 100 TL’ye çıkartıldı!

Eğitim Bakanlığının, Kamu Okulları ücretsizdir açıklamasının aksine birçok okulda yazılma ve etkinlik düzenlenecek adı altında bazı okul idareleri velilerden, halen para talep ettiği belirtiliyor

Kamu okullarında, çocukların daha iyi eğitim yapabilmesi için ayrılan bütçenin yetersiz kalmasından dolayı, Müdür ve Öğretmenlerin dilenci konumuna sokulduğu eğitim sistemimizdeki bu durum tüm ikazlara rağmen devam ediyor.

Kitap, Kırtasiye, okula yazılma, karne parası ve tuvaletler için para istenmesinden sonra şimdi de velilerden çeşitli etkinlik yapılacak adı altında her ay 100 TL para talep edilmeye başlandı.

Yedidalga İlkokulu Müdürünün velilere gönderdiği yazıda, Sayın Veli, 4 ve 5 yaş öncesi öğrencilerimiz için derslerine ek olarak yapılacak etkinlikler, satranç, kas gelişimine katkı sağlamak için kek, pasta kurabiye veya çocukların yapmakta en çok hoşlandıkları etkinlikler yapılacaktır.

Buna ilave olarak,  büyük alış veriş merkezleri, tiyatro, sinema gibi yerlere geziler düzenlenecektir. Dönem başı sizlerden bu nedenle 50 TL talep edilmişti. Ancak çocukların ihtiyaçlarını gidermek için dışarıdan hizmet almaktayız.

Bu nedenle, çocukların tuvalet ihtiyaçlarına ve beslenmelerine yardımcı olan bir yardımcıdan alınan hizmet alımı için sizlerden talep edilen aylık 100 TL ücretin en kısa sürede okul idaresine ulaştırılmasını rica ediyoruz deniyor.

Birçok veli bu duruma tepki gösterirken, önceleri 50 TL olan yardım şimdi ayda 100 TL’ye çıkartıldı. Bunu verebilecek veliler varken bu durumu karşılamakta zorlanacak veliler de var. Eğitim Bakanlığının bu duruma el atması gerek dedi.

yedidalga-ilk-okulu-yazi-kupur

Örnek Resim

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.