Şenkul, Girne Belediyesi Trafik Komisyonu toplantısının ardından atılacak adımlar ile ilgili halkı bilgilendirdi

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, Girne Belediyesi Trafik Komisyonu toplantısının ardından atılacak adımlar ile ilgili halkı bilgilendirdi. Girne Belediyesinden yapılan açıklamaya göre Girne Belediyesi’nde dün gerçekleştirilen Trafik Komisyonu toplantısının ardından,..

Şenkul, Girne Belediyesi Trafik Komisyonu toplantısının ardından atılacak adımlar ile ilgili halkı bilgilendirdi
Son Güncelleme: Whatsapp

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, Girne Belediyesi Trafik Komisyonu toplantısının ardından atılacak adımlar ile ilgili halkı bilgilendirdi.

Girne Belediyesinden yapılan açıklamaya göre Girne Belediyesi’nde dün gerçekleştirilen Trafik Komisyonu toplantısının ardından, Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, atılacak ilk iki adımla ilgili açıklamada bulundu. Şenkul’un açıklamasına göre, ilk olarak yaya geçidi güvenliği, hız düşürücü kasisler ve Oscar Hotel dönüş yolu ile ilgili adımlar atılacak.

Şenkul, kent içerisinde bulunan yaya geçitlerinin, yükseltilmiş yaya geçitlerine dönüştürülmesi kararı alındığını açıkladı. Hayata geçirilecek uygulama ile Şenkul, araç hızlarının azaltılarak, yaya güvenliğinin arttırılmasının hedeflendiğini vurguladı. Şenkul, buna ek olarak yaya geçitlerine yerleştirilecek güneş enerjili trafik armatürleri kullanılması kararının alındığını da sözlerine ekledi.

Şenkul, atılacak bir diğer adımın ise Oscar Hotel dönüş yolu olarak bilinen noktada, Uğur Mumcu Caddesinden, Kubbeli Çeşme Sokak yönüne doğudan gelen araçların dönmesini sağlayacak değişikliğin hayata geçirilmesi olduğunu kaydetti. Yapılacak düzenlemenin bir ay süre ile izleneceğini dile getiren Şenkul, gelişmelerin gözlenerek uygulamaya yön verilebileceğinin altını çizdi.

Örnek Resim

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.