Stoltenberg barış için Ukrayna’ya askeri destek istedi

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ülkesi Norveç’te İşveren Konfederasyonunun toplantısında yaptığı konuşmada, Ukrayna-Rusya savaşı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Savaşların öngörülemez olduğunu ancak çoğunun müzakere masasında sonuçlandığını belirten Stoltenberg, bu savaşın da..

Stoltenberg barış için Ukrayna’ya askeri destek istedi
Son Güncelleme: Whatsapp

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ülkesi Norveç’te İşveren Konfederasyonunun toplantısında yaptığı konuşmada, Ukrayna-Rusya savaşı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Savaşların öngörülemez olduğunu ancak çoğunun müzakere masasında sonuçlandığını belirten Stoltenberg, bu savaşın da büyük ihtimalle bu şekilde biteceğini dile getirdi.

Stoltenberg, müzakere masasından önce Ukrayna’nın elinin güçlenmesi gerektiğini vurgulayarak “Eğer Ukrayna’nın Avrupa’da bağımsız demokratik bir ülke olarak kalacağı müzakere edilmiş bir barış istiyorsak buna ulaşmanın en hızlı yolu Ukrayna’yı desteklemektir. Barışa giden yol da aslında silahlardan geçmektedir” dedi.

Savaşın sonucu ne olursa olsun, ne zaman biterse bitsin Avrupa’da güvenlik durumunun kalıcı şekilde değiştiğini ifade eden Stoltenberg, Rusya’nın farklı bir Avrupa istediğini, komşularını kontrol etmeyi amaçladığını söyledi.

“Savaş bitse bile Rusya ile ilişkilerimizdeki sorunlar sürecek.” Diyen Stoltenberg, Rusya’yı hafife almanın tehlikeli olacağının altını çizdi.

 

Örnek Resim

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.