Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Oğuz ASBÜ heyetini kabul etti

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Kuzey Kıbrıs Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) Rektörü Prof. Dr Enver Arpa ve beraberindeki heyeti kabul etti. Ziyarette üniversitenin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi..

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Oğuz ASBÜ heyetini kabul etti
Son Güncelleme: Whatsapp

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Kuzey Kıbrıs Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) Rektörü Prof. Dr Enver Arpa ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Ziyarette üniversitenin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Oğuz, üniversitelerle ilişkilere önem verdiklerini ve iş birliğine açık olduklarını söyledi.

Ülkenin lokomotif sektörlerinden biri olan üniversitelerin sektörün gelişmesi adına büyük önem arz ettiğine vurgu yapan Oğuz, sektörün gelişmekte olduğunu belirtti.

Oğuz, eğitimdeki kalite ve güvenin farkındalık yaratan unsurlardan olduğunu söyledi.

Kuzey Kıbrıs Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nin (ASBÜ)üçüncü yılını tamamladığını bildiren Prof. Dr. Arpa, bu yıl ilk kez üçüncü ülkelerden öğrenci kabulüne başladıkları bilgisini verdi.

Arpa, üniversitenin yüzün üzerinde akademik faaliyet gerçekleştirdiğini ve birçok kurumla iş birliği yürüttüklerini söyledi. Türkiye’deki müfredatın KKTC  ile aynı doğrultuda yürütüldüğünün altını çizen Arpa, kendi kadrolarını oluşturduklarını ve eğitimde taviz vermediklerinin kaydetti.

Örnek Resim

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.