TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’dan KKTC için 3 müjde….Türkiye’den kablo ile elektrik geliyor

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Başbakan Ünal Üstel ortak basın toplantısı düzenledi. Oktay yaptığı açıklamada KKTC‘ye Türkiye’den kablo ile elektrik getirilmesi için çalışmalara başlandığını açıkladı. Oktay, “Ulaşımla, altyapıyla birlikte,..

TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’dan KKTC için 3 müjde….Türkiye’den kablo ile elektrik geliyor
Son Güncelleme: Whatsapp

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Başbakan Ünal Üstel ortak basın toplantısı düzenledi.

Oktay yaptığı açıklamada KKTC‘ye Türkiye’den kablo ile elektrik getirilmesi için çalışmalara başlandığını açıkladı.

Oktay, “Ulaşımla, altyapıyla birlikte, teknolojik dönüşümün, madenlerin işlenmesinin, tarımsal verimliliğin arttırılması gibi önceliklerle ilerleyeceğiz” dedi.Oktay, 2023 yılına ilişkin protokolün hazırlıklarının en kısa sürede tamamlanacağını ve kamuoyuyla paylaşılacağını söyledi.

3 farklı müjdesinin olduğunu aktaran Oktay,
‘Türkiye’deki sağlık sisteminde Türkiye’deki vatandaşlar gibi KKTC’de de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yararlanması için çalışmalara başladık.
Derinya’da TOKİ ile birlikte sosyal konut projelerini başlatıyoruz.

Asrın projesiyle suyu ulaştırdığımız gibi kablo ile elektrik temin projesini başlatıyoruz. Tüm hazırlıklar hükümet nezdinde yürütülecek.
Kıbrıs tarafı ne istediğini açık şekilde ortaya koymuştur. Çözüm iki halkın egemen eşitliğiyle mümkündür. Türkiye olarak KKTC’nin bu vizyonuna tam destek veriyoruz.

Doğu Akdeniz hem ülkemizin hem de KKTC’nin hakları mevcuttur. Ne Rum Kesimi ne de başka ülkeler bu alanda hayal görmesin. Maraş’ın hayat bulması yönünde yürütülen çabalara destek vereceğiz.’ dedi.

Örnek Resim

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.