istanbul manzara

Töre: “Kamuya yapılan engelli vatandaş istihdamları olumlu”
114 okunma

Töre: “Kamuya yapılan engelli vatandaş istihdamları olumlu”

ABONE OL
9 Aralık 2023 14:47
Töre: “Kamuya yapılan engelli vatandaş istihdamları olumlu”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, hükümetin 17 yıl sonra kamuya engelli vatandaş istihdamı yapmasını olumlu karşıladığını söyledi.

Meclis’ten yapılan açıklamaya göre Töre, Engelliler Haftası dolayısıyla Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu Başkanı Derviş Yücetürk ve heyetini kabul etti.

Meclis Şeref Salonunda yer alan kabulde konuşan Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu Başkanı Derviş Yücetürk, “Var olan sorunlarımızı etkinliklerle dile getirmeye çalıştık ancak 17 seneden sonra yapılan 30 istihdam bizi sevindirmedi” dedi.

Kabulde konuşan Başkan Töre de, yaşamın her gün devam ettiğini belirterek, “Engelli bireylerin yaşam standartlarını yükseltmek ve kolaylaştırmak devletimizin görevidir” ifadelerini kullandı.

Töre, ilk etapta 17 yıl sonra kamuya 30 engelli vatandaşın istihdam edilmesinin iyi ve önemli bir gelişme olduğunu söyleyerek, işe giremeyen engelli vatandaşların da sitemlerinde haklılık payı olduğunu belirtti.

Başbakan Üstel’in Ocak ayında engelli vatandaşların işe alımlarının devam edeceği yönündeki açıklamalarını da olumlu değerlendiren Başkan Töre “İnşallah alımlar tüm yıl boyunca devam eder” dedi.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre engelli bireylerin her zaman yanında olduklarını ve Mecliste yapılması gereken yasal düzenlemeler konusunda ise üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0