Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı

Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Genel Sekreteri Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 39’uncu yılı dolayısıyla mesaj yayımladı. TDT Genel Sekreteri Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev yayımladığı mesajda; ‘ Semerkant’ta geçtiğimiz..

Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı
Son Güncelleme: Whatsapp

Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Genel Sekreteri Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 39’uncu yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

TDT Genel Sekreteri Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev yayımladığı mesajda;

‘ Semerkant’ta geçtiğimiz hafta düzenlenen tarihi Liderler Zirvemiz esnasında Teşkilatımıza katılan Gözlemci Üyemiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluş yıl dönümü 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle Türk Devletleri Teşkilatı ve şahım adına en içten tebriklerimi sunarım.
Yine Semerkant Zirvemizde TDT bünyesinde 2023 yılı Türk Medeniyetinin Yükseliş Yılı ilan edilmiştir. Teşkilat olarak, Türk Dünyası için anlam taşıyan 2023 yılında Üye ve Gözlemci Devletlerimizle gerek bölgemiz gerekse küresel düzeyde barış, istikrar ve kalkınma için çalışmaya devam edeceğimizi vurgulamak isterim. 
Bu vesileyle KKTC hükümetine ve kardeş halkına kalbi tebriklerimi sunarken, tüm Türk Dünyasına müreffeh bir gelecek dilerim.’ dedi

Örnek Resim

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.