istanbul manzara

Uyku esnasında ağızdan su geliyorsa hemen doktorunuza müracaat edin.
152 okunma

Uyku esnasında ağızdan su geliyorsa hemen doktorunuza müracaat edin.

ABONE OL
7 Temmuz 2023 21:17
Uyku esnasında ağızdan su geliyorsa hemen doktorunuza müracaat edin.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Salya ağızdan sızan tükürüğü tanımlamak için kullanılır.Salya normalde ağız içindeki bakterileri öldürmek ve sindirimi başlatmak için üretilen bir sıvıdır. Sinüs Enfeksiyonu Yutkunma ve nefes alma problemlerinizin sebebi sinüs enfeksiyonu olabilir. Bu, uyurken salya akmasının nedeni de olabilir. Ayrıca grip olduğunuzda durumunuzun daha kötü olduğunun farkına varabilirsiniz. Geniz yolunuzun tıkanmasının, ağzınızdan nefes almanızın ve ağzınızdan salya akmasının nedeni bu tıkanıklıklardır. Mide Ekşimesi ya da Reflü (GERD) Haddinden fazla salya akıtma nedenlerinden biri de mide ekşimesi ya da reflü olabilir. Ekşime, mide asitinin yemek borusunu uyarmasına neden olur.

Bu aynı zamanda aşırı salya üretiminin de sebebidir. Alerjiler ya da Zehirlenme İç burun iltihabı, besin alerjisi, zehirlenme ve özellikle de böcek ilaçları ve böcek zehrine karşı reaksiyondan dolayı vücudunuz aşırı salya üretebilir. Ciddi alerjiler ya da zehirlenmeler bazen hayati tehlike içeren durumlar içerebilir. Bu yüzden alerji ya da zehirlenme durumları meydana geldiğinde bir sağlık kuruluşundan anında yardım istemek önemlidir. Bademcik İltihabı Bademcikler boğazınızın arka kısmında bulunan bezlerdir.

Bu bezler bazen iltihaplanır ve boğazınızda birikmiş olan salyaları yutmanızı engeller. Bu iltihaplanma salya akmasına neden olan bademcik iltihabı olarak adlandırılır. Belirli İlaçları Kullanmak Bazı özel ilaçların yan etkilerinden biri aşırı derecede salya akıtmasıdır. Bu ilaçlar merkezi sinir sistemi yatıştırıcıları, antidepresanlar, morfin ve ağız kuruluğunu giderici gibi ilaçlardır. Ağız Yapısı Ağız yapınız da salya akmasına sebep olabilir. Bazı insanlar, uyurken dudaklarını kapatmakta zorlanır. Bu zorluk geniş bir dile sahip olmaktan, genişlemiş bademcikten, çapraşık dişlerden ya da şişmiş geniz etinden olabilir.

Diğer Sebepler Hamileliğin yan etkisiyle oluşan reflü ve mide bulantısı Yüksek asit içeren diyetler Mononükleoz MS Hastalığı Parkinson Hastalığı Ruh ve sinir hastalıkları Diş ile ilgili problemler. Uyurken Salya Akması Nasıl Önlenir? Uykudayken ağzınızdan salya akması bilinmeyen bir sağlık probleminden olabilir. En iyi tedavi yöntemini bulmak için öncelikle sorunu belirlemelisiniz. Zaman kaybetmeden alerji, zehirlenme, sinüs enfeksiyonu, bademcikler, diş problemleri ya da ruh ve sinir hastalıkları gibi hastalıkların tedavisi için doktora görünmeniz önemlidir. Aşağıda uyurken salya akmasının önüne geçmek için bazı basamaklar bulunuyor.

Sırtüstü Uyumak Sırtüstü uyumak güzel bir fikir çünkü sırtüstü uyumak salyanın, boğazınızdan gitmesi gereken yer olan aşağıya doğru akmasını sağlar. Kendinizi sıkıştırmak güzel bir fikir, böylece uyurken yön değiştiremezsiniz. Sırtüstü uyumaya başlayın ve durumunuzda önemli bir gelişme olduğunu fark edeceksiniz. Başınızı Destekleyin Gece uyurken başınızı destekleme size yardımcı olabilir. Vücudunuzu dikey olarak desteklemek salya akıtacak olan ağzınızın kapalı tutmaya yardımcı olacaktır

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0