Verilen 18 vatandaşlık dünkü bakanlar kurulu toplantısında ”İptal Edildi”

Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP) avukatı Ürün Solyalı, koşullu verilen 18 vatandaşlığın usulsüz olduğunun hükümet tarafından da kabul gördüğünü ve dünkü Bakanlar Kurulu toplantısında iptal kararı alındığını söyledi. Solyalı, vatandaşlıkların iptal..

Verilen 18 vatandaşlık dünkü bakanlar kurulu toplantısında  ”İptal Edildi”
Son Güncelleme: Whatsapp

Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP) avukatı Ürün Solyalı, koşullu verilen 18 vatandaşlığın usulsüz olduğunun hükümet tarafından da kabul gördüğünü ve dünkü Bakanlar Kurulu toplantısında iptal kararı alındığını söyledi.

Solyalı, vatandaşlıkların iptal edildiğinin Bakanlar Kurulu’nda görevli bir idare memuru tarafından mahkemeye aktarıldığını ancak henüz kendilerine bu konuda resmi bir yazı gelmediğini ifade etti.

Ürün Solyalı, hakkı olanın vatandaşlık almasına CTP’nin bir itirazı olmadığını ancak usulsüz verilen vatandaşlıkların peşini bırakmayacaklarını söyledi.

“Yarın koşullu ve usulsüz olarak verildiğini tespit ettikleri 30 yeni vatandaşlıkla ilgili Yüksek İdare Mahkemesi’ne başvuru yapacağız” diyen Solyalı, 75 günlük sürenin geçip geçmediğine bakmaksızın

gözden kaçan usulsüz vatandaşlılarla ilgili mahkemeye iptal başvurusu yapacaklarını söyledi.

Tüm gayretlerimize rağmen Başbakanlıktan konuyla ilgili bilgi alınamadı.

UBP-DP koalisyonunun Girne 2’inci Bölge Emirnamasi üzerinde yaptığı değişiklikler Yüksek İdare Mahkemesi tarafından iptal edilmişti. Diğer yandan Girne Turizm Limanı’nın yanında Suat Günsel’e 49 yıllığına ihalesiz kiraladığı araziyle ilgili kararın iptal edildiği Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş tarafından açıklanmış ancak söz konusu iptal ile ilgili herhangi resmi bir belgeye ulaşılamamıştı.

 

Örnek Resim

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.