‘ Yaşlı Hakları Çalıştayı’ yayınlanan sonuç bildirgesiyle sona erdi

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilen ‘ Yaşlı Hakları Çalıştayı’  yayınlanan sonuç bildirgesiyle sona erdi.. Sonuç bildirgesi çalıştay katılımcıları ve kamuoyu ile paylaşıldı. DAÜ Kadın Araştırmaları ve Eğitimi Merkezi Başkanı Doç.Dr Süheyla Üçışık..

‘ Yaşlı Hakları Çalıştayı’ yayınlanan sonuç bildirgesiyle sona erdi
Son Güncelleme: Whatsapp

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilen ‘ Yaşlı Hakları Çalıştayı’  yayınlanan sonuç bildirgesiyle sona erdi..

Sonuç bildirgesi çalıştay katılımcıları ve kamuoyu ile paylaşıldı.

DAÜ Kadın Araştırmaları ve Eğitimi Merkezi Başkanı Doç.Dr Süheyla Üçışık Erbilen çalıştayın tamamlanmasının ardından çıkan sonuç bildirgesini okudu.

Erbilen ‘Huzurevi ve Bakımevi ayrımlarının dikkate alınarak yeni bir yasa çıkarılması,yaşlı bakım konusunun vergi sistemine konması, Devlet’in vatandaşın maaşından belli bir oranda kesinti yaparak gelecek için yatırım imkanı sağlaması, hasta bakıcılarının kayıt altına alınarak denetlenmesi, emeklilere sosyalleşebileceği ortamların sağlanması, sağlık sisteminde öncelik tanınması,sosyal hizmetler personel sayısı ve sosyal yardım alanlarının sayısının artırılması ,evde yaşlı bakım hizmetleri konusunda yeni ve sürdürülebilir politikalar oluşturulup, toplumsal afetlerden etkilenmiş yaşlılara yönelik ruh sağlığı merkezi kurulması’ hususlarının sonuç bildirgesinde yer aldığını belirtti.

 

Örnek Resim

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.